Hakkımızda


Bayrampaşa Belediyesi “ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM” sloganıyla engellilere yönelik başlattığı hizmetlerle yerel yönetimler arasında örnek teşkil etmektedir.

   Merkezimiz, 01.Mayıs.2005 tarihinden itibaren Bayrampaşa ve dışı tüm engelli vatandaşlarımıza tıbbi, sosyal ve özel eğitim alanında olduğu gibi, engelli olmayan vatandaşlarımıza da çalışma alanına giren hastalıklarda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmeti vermektedir. Tüm hizmetlerden engelli ve yakınları engel derecesine ve sosyal güvencesine bakılmaksızın ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Tedavi ve eğitimler için merkezimize gelmekte güçlük çeken engellilerimize, mevcut 2 asansörlü aracımızla hizmet vermekteyiz.

 Merkezimiz açıldığı günden bu tarihe kadar 5.000 engelliye hizmet vermiştir.

 Misyonumuz;

Engellilerin

  • Sağlık koşullarının iyileştirilerek yaşam kalitelerini yükseltmek,
  • Bağımsızlaşmalarına destek olarak kapasitelerini arttırmak,
  • Toplumsal hayatta aktif rol almalarını sağlamak
  • Toplumsal üretime katkıda bulunmalarını sağlamak,
  • Toplumun engellilere karşı hassasiyetini ve farkındalığını arttırmaktır.

Vizyonumuz;

Kurumumuzda yürütülen hizmet alanımıza giren tüm faaliyetlerimizi çağdaş, kaliteli, güleryüzlü, verimli, insana saygıyı ön planda tutan ve işbirliğine açık bir şekilde sürdürmektir. Tüm hizmetlerden Bayrampaşa ilçe sınırlarında yaşamakta olan tüm engelli ve yakınlarının ücretsiz yararlanmasını sağlamak, ilçe dışından kurumumuza başvuruda bulunan engellileri ise uygun olan birimlere ve kurumlara yönlendirmektir. 

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret94224
Sitemize Üye Oldunuzmu?

Sitemize Üye Oldunuzmu?

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84666.8741
Euro7.72557.7564
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası